Pierwsza pożyczka bez opłat

Czy pożyczki pozabankowe są opłacalne?

Rynek finansowy jest dziś bardzo mocno rozwinięty. Oferuje mnóstwo skutecznych sposobów na szybkie zdobycie pieniędzy każdemu, kto znalazł się w nagłej potrzebie i szuka tego typu pomocy. Dostępne obecnie pożyczki odznaczają się ogromnym zróżnicowaniem, zatem zawsze będziemy w stanie znaleźć wśród nich coś pasującego do naszych potrzeb. Sporą popularnością cieszą się pożyczki pozabankowe – jak sama nazwa wskazuje, udzielają je prywatne firmy, a nie tradycyjne banki. Warto zainteresować się nimi nieco bliżej. Pomimo tego, że opinie na ich temat są bardzo podzielone, to jednak posiadają one wiele zalet które sprawiają, że w niektórych sytuacjach są świetnym rozwiązaniem.
Pożyczki pozabankowe będą dobrą propozycją zwłaszcza w sytuacji, kiedy z jakichkolwiek powodów nie jesteśmy w stanie otrzymać kredytu w banku. Mogą to być na przykład trudności z Biurem Informacji Kredytowej. Jeśli w przeszłości nie wywiązywaliśmy się z naszych zobowiązań terminowo, to wszystkie informacje na ten temat trafiają właśnie do BIK – u. Bank przed udzieleniem nam kredytu sprawdza na tej podstawie, czy jesteśmy godnymi zaufania partnerami. W dużym stopniu zależy od tego pozytywne lub negatywne rozpatrzenie naszego wniosku. Jeśli ktoś posiada złą historię w BIK, to otrzymanie kredytu w banku może być dla niego niemożliwe. Zaletą pożyczek pozabankowych jest to, że w wielu przypadkach nie bierze się tu pod uwagę historii kredytowej, przez co są one dostępne właściwie dla każdego.
Decydując się na taką pożyczkę trzeba jednak wziąć pod uwagę jej koszty. Jest to propozycja jedynie dla osób które wiedzą na pewno, że będą w stanie wywiązać się z takich zobowiązań terminowo. W takiej sytuacji koszty kredytu nie są zbyt wysokie. Z drugiej strony, jakiekolwiek przekroczenie terminu spłaty mogą tu owocować ogromnymi karami i dodatkowymi odsetkami. Wiele firm kusi oczywiście ciekawymi promocjami, takimi jak pierwsza pożyczka bez opłat. Trzeba jednak pamiętać, że takie kredyty zaciąga się zwykle na dość krótki czas; standardowo jest to maksymalnie 30 dni. Nie należy zatem decydować się na to w sytuacji kiedy nie mamy pewności, że spłacimy nasze zobowiązania w terminie.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.